Багато хто й не здогадується, скільки риби є в гірських річках і озерах. У Карпатах багато місць, де сподобається досвідченим рибалкам. Можна піти на коропа, щуку, окуня або форель — випробувати різні рибальські снасті та способи лову. Дізнайтеся, де влаштувати відпочинок у Карпатах з риболовлею, щоб зібрати якомога більше «трофеїв».
Переваги риболовлі в Карпатах
Ловля риби в Карпатах — це можливість поєднати улюблене хобі з відпочинком у наймальовничішому місці України. Дзюрчання води, спів птахів і чисте повітря створять незабутню атмосферу, у якій можна забути про повсякденну метушню та негаразди. Якщо ніколи не їздили на риболовлю в гори, то ви не розчаруєтеся.
Переваги:
- Різноманітний відпочинок в Карпатах — риболовля, активні розваги та оздоровлення.
- Релаксація та усамітнення — дивовижні гірські пейзажі залишать після себе незабутні враження.
- Спортивний азарт у ловлі карпатської форелі — дуже обережної риби, яка, навіть потрапивши на гачок, не здається і намагається врятуватися.
- Близько 70 видів риб, які за хорошої вправності принесуть багатий улов.
- Обмін досвідом і нові знайомства з людьми, у яких із вами спільне хобі.
Перед поїздкою подивіться прогноз погоди в Карпатах, підготуйте відповідний одяг за сезоном і риболовецьке спорядження. Дотримуйтесь заходів безпеки, якщо збираєтеся на зимову або нічну риболовлю. А також не забувайте про так званий календар рибалки — певні обмеження на вилов риби.
Здебільшого рибні господарства та ферми дотримуються державних настанов — не дозволяють ловити рибу з 15 березня або з 1 квітня по 9-16 червня. Ця щорічна заборона стосується лову будь-яких риб на всій території України. Риболовля весною не заборонена законом лише на початку березня — у період, коли погода змінюється майже щодня.
Майте на увазі, що струмкову форель заборонено ловити в жовтні, листопаді та на початку грудня. Ця риба дуже чутлива до несприятливих антропогенних чинників. У період нересту заборонений не лише її вилов, а й пересування річкою на будь-яких плавзасобах. На іншу рибу немає таких суворих обмежень. Можете приїхати на риболовлю в Закарпатті влітку, восени та взимку, заздалегідь дізнавшись, яка риба водиться в обраному районі.
Де порибалити в Карпатах
У Карпатах ловлять рибу в природних водоймах або на базах, де вирощують форель, гольця, дунайського лосося, коропа та інші різновиди. У першому варіанті риболовля в Карпатах безкоштовна, а в другому — оплачується за домовленістю. Місцеві часто рибалять на річці Черемош і Прут та різних гірських озерах.
На Закарпатті можна піти на риболовлю:
- у Берегівському районі — на озеро в селі Дідове;
- в Ужгородському — на річку Уж або озеро біля села Соломоново;
- у Мукачівському — на озеро біля села Шенборн;
- у Хустському — на озеро в селі Нижній Студений;
- у Тячівському — на річку Тиса;
- в Іршавському — на рибальську базу або озеро в селі Дунковиця.
Сюди приїжджають у всі пори року, крім періоду нересту. Улітку рибалять на донку, вудку та спінінг, а взимку — на вудку з лісовою або гачком не більшим за №10.
Місцеві навряд чи розкажуть про зарибнені водойми. Як і всі рибалки, вони тримають підгодовані місця в секреті. Якщо хочете повернутися з багатим уловом, шукайте платні рибні ферми або закриті водойми. Обов’язково дізнайтеся, чи не проводилися напередодні змагання зі спортивної риболовлі. Після них немає сенсу з’являтися на базі — риба «перегодована» й не клюне на вашу приманку.
Охочі порибалити на платних ставках сплачують за:
- 12 годин або 1 добу;
- загальну вагу виловленої риби або масу улову, що перевищує встановлену норму;
- оренду снастей або провезення власного спорядження.
У безкоштовних місцях для риболовлі не доведеться нічого оплачувати, крім витрат на транспорт і проживання. Обираючи їх, будьте готові до того, що втратите більше часу на дорогу або везтимете намет, запас води та їжі. Але є й інший варіант, у якому поїздка в Карпати поєднає відпочинок, риболовлю, оздоровлення та розваги для всієї родини. І все це можна знайти в готельно-туристичному комплексі «ОзероVita».
Де рибалці орендувати номер для риболовлі
На території комплексу «ОзероVita» розташовано кілька готелів і котеджів із різними цінами за 1 ніч. Знайдеться місце для великої родини та компанії друзів. Усім гостям можна порибалити на озері, на березі якого і був побудований готельно-туристичний комплекс. Завдяки дбайливому ставленню до природи, вдалося зберегти різноманітність риб та чистоту гірської води. Тому з озера можете виловити:
- райдужну форель;
- осетра;
- коропа тощо.
Виловлені «трофеї» можна приготувати самостійно або віддати на кухню ресторану, де її почистять і приготують для вас. Якщо зловили багато риби, можете покласти її у холодильник у номері та потім забрати із собою додому. Крім того, у комплексі «ОзероVita» на вас чекають карпатські чани, фізіотерапія, соляна кімната, озокеритотерапія, лікувальний масаж та інші оздоровчі процедури.
На території кілька ресторанів з українською та європейською кухнею, басейн із підігрівом, більярд, теніс і розваги для дітей. Кожен член родини знайде заняття для себе. Поки будете рибалити на озері, інші зможуть відвідати SPA кабінет або сучасну аквазону, зайнятися ландшафтотерапією та помилуватися мальовничими краєвидами Карпат. Якщо риболовля на Західній Україні для вас буде першою в житті, то не пошкодуєте, обравши туристичний комплекс «ОзероVita».