Куди поїхати до Карпат навесні?
Відвідайте озера Карпат
Немає нічого кращого, ніж місцеві озера. Вода та гори – магнетичне, чарівне поєднання. Не всі водоймища безпечні, багато з них огорнені легендами та таємницями. Але кожне унікальне та незабутнє.
Озеро Синевир
Синевир іноді називають Морським Оком. З цим озером пов’язана романтична історія дівчини з багатої сім’ї та пастуха. Цю трагічну легенду про двох закоханих обов’язково розповідають на кожній екскурсії. Але навіть тим, хто не дуже цікавиться історіями, сподобається озеро та місцеві краєвиди. До речі, якщо Ви приїдете на Синевир у день весілля, можете бути певні: щасливе сімейне життя Вам забезпечене.
Озеро Бребенскул
Бребенскул – найвище гірське озеро Карпат. Воно виглядає дуже цікаво, тому що знаходиться прямо між гірськими вершинами. Головна особливість води в озері – її яскравий блакитний колір. Це природне явище, небезпеки у ньому немає. Деякі туристи навіть купаються тут, хоча температура води навіть влітку рідко піднімається вище 13°С. Якщо збираєтесь у гори, обов’язково заплануйте відвідування Бребенскула, воно нікого не залишає байдужим.
Мертве (Журавлине) озеро
Журавлине озеро отримало свою назву від українського слова «журавлина». Але збирати тут ягоди не рекомендується. Озеро дуже глибоке і вибратися з нього практично неможливо. Тому місцевий краєвид не стільки заспокійливий, скільки лякаючий: озеро не тільки гарне, а й небезпечне.
Озеро Марічейка
Марічейка – одне з високогірних озер. Воно розташоване на висоті від 1510 м над рівнем моря. Марічейка неглибоке (максимальна глибина – лише 1 м), але досить велике озеро. На нерівних берегах ростуть сосни та ялівець. Із цим місцем також пов’язана місцева легенда: кажуть, що озеро Марічейка з’явилося із чоловічих сліз.
Відвідати водоспади
Рідкісний турист не бажає відвідати місцеві водоспади, коли відправляється в Карпати. І багато з них потрібно бачити якраз навесні, адже завдяки таненню снігів кількість води в річках прибуває, і водоспад стає бурхливим, особливо гарним. Перерахуємо пам’ятки, що найбільш запам’ятовуються.
Водоспад Шипіт
Шипіт не просто так стоїть першим у нашому списку. Його часто називають одним із семи природних чудес України та найкрасивішим закарпатським водоспадом. Безліч каскадів, бурхливі потоки води, унікальний звук, схожий на шепіт. Все це приваблює величезну кількість туристів щороку. З водоспадом Шипіт пов’язана ще одна легенда про двох закоханих. Вони зустрічалися на березі річки таємно, але мати не схвалила такого союзу. В люті вона викликала зливу, яка змила і хлопця, і її дочку. Каявшись, мати не раз приходила на те місце, де загинула дівчина. Вважається, що звук, який видає водоспад, – це шепіт нещасної закоханої.
Манявський водоспад
Манявський водоспад – це не тільки красиве місце, а й зона для спокійного відпочинку. Тут можна скупатися, позасмагати, відпочити і набратися сил у невеликому лікувальному озері поруч із водоспадом. Також неподалік річки є ще один невеликий водоспад. Він не такий вражаючий, але теж дуже мальовничий.
Бухтівецький водоспад
Цей водоспад розташований у гірському масиві, тому довкола дуже багато красивих місць. Сам водний потік набирає швидкість на скельному масиві, а потім майже прямовисними струменями падає до підніжжя скелі. Далі потік тече через каньйону подібну долину
Водоспад Пробій
Пробій – це візитна картка міста-курорту Яремче. Він знаходиться прямо у селищі. Великим його не назвеш: через сплав лісу водоспад перетворився швидше на річку з великою кількістю порогів. Але вигляд все одно дуже гарний.
Відвідати природні парки
Природні парки однозначно сподобаються тим, хто любить різні гарні краєвиди. Тут є готові маршрути, якими можна пройтися з друзями та дітьми, не побоюючись за свою безпеку.
Парк «Карпатський»
Карпатський національний парк знаходиться неподалік Яремче. Він гарний і дуже різноманітний. На території розташовані і гори, і озера, і зелені долини, і річки з водоспадами. Тут є старовинні церкви 16-20 ст. У парку прокладено 48 маршрутів, серед яких кожен може вибрати той, що більше до вподоби. Особливо він сподобається любителям тварин: тут можна поспілкуватися із практично ручними оленями, кабанами. Якщо любите поїздки на велосипеді, візьміть в оренду відповідний біля ринку. У парку багато велодоріжок.
Парк «Сколівські Бескиди»
Ще одна визначна пам’ятка Карпат – парк «Сколівські Бескиди». Він охоплює басейни річок Стрий та Опір. Для туристів організовано зручні асфальтовані доріжки, короткі прогулянкові маршрути. Особливо тішить гостей парку те, що він дуже гармонійний. Величезні валуни, віковий ліс, болота, найчистіші озера – все це поєднується між собою, перетікає з одного в інше. Бродити тут – одне задоволення.
Чим зайнятися навесні у Карпатах
Тепер, коли Ви знаєте, що подивитися у Карпатах навесні, можна спланувати основні поїздки та екскурсії. Але що, якщо у Вас залишається час для дозвілля? Карпати та Закарпаття – це місце, де можна чудово провести час! Пропонуємо найпопулярніші заняття для туристів навесні.
Лижі чи сноуборд
Якщо приїхали до Карпат у березні, варто подумати про спуски з кількох гірськолижних трас. Іноді у холодний квітень вони теж працюють на початку місяця – треба уточнювати перед самою поїздкою. Навіть якщо Ви новачок – нічого страшного. Досвідчені інструктори підберуть екіпірування та допоможуть освоїти новий вид спорту.
Сходження на гори
Складно уявити поїздку в гори без сходження на них. У Карпатах є багато маршрутів для пішого туризму. Частину шляху можна виконати на джипах, а деяке екіпірування взяти в оренду прямо перед туром. Проте, якщо Ви плануєте велику кількість сходжень, рекомендуємо одразу продумати свій гардероб. Наші фахівці порадять новачкам, що краще взяти із собою.
Велоподорож горами
Зручні нові велодоріжки дозволяють дістатися великої кількості визначних пам’яток у Карпатах. Але особливий інтерес викликають поїздки горами на спеціальних гірських велосипедах. Ви можете привезти свого залізного друга або взяти велосипед напрокат. Якщо побоюєтеся їздити на самоті, приєднайтесь до будь-якого велотуру.
Рафтінг
Кінець квітня та травень – чудовий час, щоб освоїти рафтинг. Спуск бурхливою гірською річкою на спеціальному надувному судні (рафті) точно запам’ятається Вам надовго. У Карпатах є маршрути і для новачків, і для досвідчених рафтерів, які люблять боротися з бурхливою гірською водою щосили.
Риболовля
Риболовля в Карпатах дуже різноманітна. У різних водоймах водиться безліч риби. На гірських річках можна впіймати головля (клацня), дунайського лосося, невелику форель, харіуса. Поруч із туристичним комплексом «Озеро Vita» є місця, де можна з комфортом розміститися для риболовлі.
Купання у чанах
Купання в чанах – це один із способів релаксу. Чани розташовані на відкритому повітрі, тому можна не лише відпочити та розпаритися, але й насолодитися місцевими красами. Після чану обов’язково поринути у холодну воду: перепад температур омолоджує шкіру, оздоровлює. Сама ж вода в чані зазвичай мінеральна, вона сприяє позбавленню стресів, безсоння, втоми.
Гастротур
Цікаві страви та оригінальні способи приготування звичайних продуктів приваблюють у Карпати велику кількість гурманів. Якщо Ви любите різні види смачної їжі, вирушайте до гастротури. Рекомендуємо скуштувати місцеве пиво, сир та закарпатське вино, відвідати форелеву ферму, виловити і тут же приготувати форель. Варто звернути окрему увагу на бджолиний мед, який виробляють у Карпатах. У нього унікальні властивості, тому що бджоли використовують для збору місцеві дикорослі трави та квіти. Одна з пасік розташована на території нашого готельно-туристичного комплексу, тож Ви зможете скуштувати божественно-смачний мед, нікуди не виїжджаючи.
Джипінг
Джипінг – це простий спосіб відвідати за один день велику кількість визначних пам’яток. Як правило, похід займає один день, іноді є варіанти з ночівлею. Надійні та потужні машини доставлять Вас миттєво туди, куди Ви б добиралися пішки кілька годин. Ви зможете спокійно насолодитися красою природи, влаштувати пікнік чи фотосесію. Джипінг – не для полохливих та скромних. Це ціла пригода, в якій вам доведеться подолати безліч перешкод, отримати приплив адреналіну. Найчастіше в Карпатах на джипах вирушають дивитись Боржавський хребет: місця відносно безпечні для машин, але дуже мальовничі.
Фотосесії у полях
Захоплюючий вигляд місцевих полів — один із приводів зробити тут фотозйомку. Але, збираючись на фотосесію, найкраще дивитися спеціалізовані тури чи фототури. Вони враховують специфіку фотографування: гіди роблять стоянки в особливо красивих місцях, знають, що з технікою потрібно поводитися дбайливо, показують, на тлі чого можна зробити гарний кадр. Якщо свого фотографа у вас немає, можна знайти фахівця у Львові. Гарні місця, де хочуть сфотографуватись туристи, породжують попит на досвідчених фотографів. Така людина не тільки зробить Вам відмінні фото, але й допоможе вибрати ідеальне місце для позування.
Відвідування фестивалів та свят
Різні фестивалі та свята проходять у Карпатах цілий рік. Навесні рекомендуємо відвідати такі заходи:
- фестиваль стрілецької пісні “Червоне поле”. Проходить у Хусті з 11 по 13 березня;
- фестиваль еротичної літератури «Березневі коти». Його проводять у Ужгороді. Дія охоплює все місто: у різних його районах проводять виставки, шоу, літературні вечори;
- фестиваль вина у Виноградові. Підійде тим, хто хоче скуштувати місцеві напої. Проходить 16 квітня;
- фестивалі «Грайлик», «Міс усі сміх», «Райдужне коло», «Закарпатський едельвейс» — все це події, на які варто приїхати до Ужгорода у квітні;
- свята, пов’язані з цвітінням сакури і магнолії. Зазвичай проходять у квітні, але точні дати передбачити можна не завжди, тому що все залежить від того, чи квіти розпустилися. І навіть без жодних фестивалів Ужгород у квітні стає дуже гарним;
- фестиваль виноградарів та виноробів у Виноградові проходить у травні.;
- свято «Проводи тваринників на полонини». Це історичне свято, пов’язане з початком випасання худоби. Проходить неподалік озера Синевир.
Також в Ужгороді відбувається безліч свят та фестивалів, які ще не стали щорічними. Ви можете виїхати туди спеціально на день, щоб відвідати якусь подію, і повернутися в область, де природа куди мальовничіша, а повітря чистіше. Багатьом туристам подобається варіант одноденних подорожей до якихось визначних пам’яток. У комплексі “Озеро Vita” є розроблені маршрути трансферів, які допоможуть заповнити звичайний день новими враженнями. Наприклад, ми можемо відвезти Вас на ферму кабанів, показати термальне джерело, деякі озера та водоспади, оленячий розплідник і страусину ферму. Це популярні маршрути, на які швидко набирається група, тому поїздка обійдеться зовсім недорого.
Де зупинитися навесні у Карпатах
Відпочити в Карпатах весною можна в будь-якому містечку, але повноцінний відпочинок чекає на Вас тільки в спеціально продуманому для нього місці. Ми пропонуємо відвідати наш готель у Карпатах «Озеро Vita». Вас чекають:
- найкрасивіша природа та безліч тихих місць прямо поряд з комплексом. Не обов’язково кудись виїжджати, щоб насолодитися природою на Закарпатті;
- велика кількість туристичних програм, включаючи велопоїздки, джипінг, прогулянки на міні-ферму, рибалку (актуальна у травні);
- цікаве дозвілля прямо в центрі. Тут є більярд, камінна зала, розваги для дітей і не тільки.
- Наші фахівці можуть організувати для вас подорож у будь-яке місце в Карпатах. Просто зателефонуйте нам, і ми погодимо розклад, розповімо про вартість проживання, екскурсій, харчування.
Великий досвід і серйозне ставлення до роботи дозволяє нам бути впевненими: на Вас чекає незабутній, відмінний відпочинок, якщо Ви зупинитесь в комплексі «Озеро Vita».