Де відпочити у Закарпатті: ідеальний готель для сім’ї

01 Вересня 2023

Надзвичайні гірські панорами, чисте та сповнене квітковими ароматами повітря, культура духовного життя та традицій — це саме те, що спонукає в черговий раз їхати саме в Карпати. Кожен, хто хоча б раз побував на Закарпатті, повертається сюди знов. Українські гори обирають для оздоровлення, активних розваг та відпустки у будь-яку пору року. Влаштовують корпоративний та сімейний відпочинок у Карпатах взимку, приїжджають з друзями або поодинці, щоб побути на самоті та забути про галас міста. Дізнайтесь, де краще відпочити у Карпатах та що подивитись на Закарпатті.

Готелі в Карпатах з видом на гори

У Закарпатті чимало готелів з видом на гори, але знайти вільне місце напередодні свят або напочатку гірськолижного сезону вкрай важко. Якщо плануєте відпочивати великою родиною або з маленькими дітьми, обирайте для проживання туристичний комплекс з котеджами та завчасно бронюйте місця. В окремому будинку доволі комфортно, тим паче його оренда дешевше у порівнянні з вартістю декількох номерів. Якщо відпочиваєте вдвох або у компанії друзів, бронюйте двомісні або двокімнатні номери.

Заздалегідь дізнайтесь, які послуги для дітей та дорослих пропонує готель в Закарпатті. Зверніть увагу на його інфраструктуру та розташування відносно гірськолижних курортів, історичних пам’яток та інших місць, куди плануєте навідатись під час відпустки. Наприклад, туристичний комплекс «Озеро Vita» розміщує у номерах своїх готелях та котеджах, а ще й надає оздоровчі послуги та різні розваги. Гості можуть:

  • пройти курс аеротерапії, геліотерапії та оротерапії;
  • відвідати соляну кімнату й фінську сауну;
  • замовити лікувальний масаж та гідромасаж;
  • відчути на собі цілющу силу карпатських чанів та фітобочки.

Малеча може знайти собі друзів серед однолітків на дитячому майданчику або покупатися у басейні. Дорослі можуть відвідати SPA-центр або тренувальний зал, порибалити на озері, пограти в більярд або настільний теніс — є все для комфортного відпочинку та займання спортом.

Пам’ятайте, що сімейний відпочинок у Карпатах — це перш за все турбота про здоров’я та набуття незабутніх вражень. Маючи великий вибір розваг та близьке розташування до гірськолижних курортів, вам буде чим себе зайняти. Передчасно сплануйте свій відпочинок, щоб встигнути насолодитися краєвидом, піднятися у гори або спуститися з них на лижах, відвідати оздоровчий центр та дізнатися більше про культуру Закарпаття.

Топ 10 туристичних місць у Закарпатті

Карпати не дарма називають зеленою перлиною України. Щороку їх відвідують тисячі туристів з різних країн світу. Вони захоплюються мальовничими краєвидами, аутентичною кухнею та різноманітними розвагами. Обирають туристичні комплекси в Карпатах для сімейного та активного відпочинку, відвідують гірськолижні курорти та місцеві пам’ятки, а їх у Закарпатської області чимало.

Найбільш відомими серед туристів вважаються:

  1. Синевир — найбільше та найглибше гірське озеро України площею 7 га, яке утворилось понад 10 тисяч років тому. З вершини гори Озерна, яка заввишки 1500 м, воно схоже на синє око, тому й має таку неофіційну назву. Озеро входить до складу Національного парку, який варто відвідати не лише заради водойми. У гірському парку з такою самою назвою «Синевир» можна побачити диких тварин та рослини з Червоної книги України, долучитись до екскурсії з гідом, покататися на конях, відвідати музеї або влаштувати прогулянку річками, озерами, пралісами, які належать до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  2. Шипіт — найбільший водоспад Закарпаття, який захоплює своїм видом у будь-яку пору року. Навесні повстає у всій красі, коли тане сніг на підніжжі гори Гимба. Восени його води знаходяться в обіймах багряного та золотистого листя. Та навіть взимку біля водоспаду, який повністю не замерзає, можна сфотографувати дивовижні краєвиди. Біля нього завжди купа туристів, які беруть екскурсії Міжгір’ям.
  3. Болото Глуханя — пам’ятка природи, яка більше відома як сферичне оліготрофне болото площею 17 га. Знаходиться на висоті 620 м над рівнем моря біля гори Мерша. Його поверхню суцільно вкривають мохи, які можна роздивитись з оглядового майданчика. По всій місцевій території розміщені стенди з інформацією про флору та фауну.
  4. Лінія Арпада — залізобетонні бункери, які використовували угорські війська для оборони під час Другої світової війни. Вони знаходяться між двома селами в урочищі Острики. Сюди заїжджають, коли їдуть до Синевирського озера.
  5. Реабілітаційний центр бурих ведмедів — перше в Україні та один із найбільших притулків для тварин, які стали жертвами жорсткого поводження. Сюди потрапляють ведмеді, що були конфісковані у контрабандистів або вилучені з цирків й розважальних закладів. У їх розпорядженні 12 га лісу, який належить Національному парку «Синевир», а також облаштовані барлоги, басейни та майданчики для відпочинку. Наразі тварини перебувають під наглядом ветеринарів та отримують все необхідне для існування. Адміністрація влаштовує екскурсії для дітей, студентів та дорослих.
  6. Оленяча ферма — єдине в Україні господарство, де можна побачити понад 300 плямистих оленів. Ці красиві створіння викликають не аби який захват у малечі. Відвідувачі можуть зробити фото на пам’ять та поспостерігати за тваринами у природному середовищі. Оленяча ферма розташована поблизу містечка Хуст, між селами Іза та Липча.
  7. Бескид — гірськолижний курорт, розташований неподалік села Великий Студений. Він популярний серед тих, хто тільки починає кататися на лижах. Але має не менш колоритну місцевість, ніж Буковель, Драгобрат, Пилипець та інші гірськолижні курорти Закарпаття. У Бескиді наявні відносно пологі спуски для новачків та траси з перепадом висот до 200 м. Сюди приїжджають у будь-яку пору року, але найчастіше бронюють готель в Карпатах на Новий Рік та Різдвяні свята у селах поблизу. Курорт відомий ще пішими маршрутами та різноманітними заходами, які присвячують народним й державним святам. Наприклад, влаштовують цікаві розваги для туристів на Івана Купала.
  8. Скансен Колочави — це старовинне селище у Хустському районі й водночас музей під небом. На його території розміщені архітектурні, побутові, військові, залізничні, освітні та інші унікальні об’єкти культурної спадщини XIX-XX сторіч. Можна відвідати кузню, ткацький будинок, угорську жандармерію, школи-музеї тощо. Окрім цього, поряд знаходиться птахопарк, долина шафранів, визначні пам’ятки та скульптури.
  9. Мукачівський замок Паланок — один з найкращих у Центральній Європі. Знаходиться на околиці міста Мукачево. Вважається історичною та військово-архітектурною пам’яткою. На його території працює декілька музеїв, діють виставки живопису та різьблення.
  10. Храм архангела Михайла — дерев’яна церква в селі Ужок, яка вважається архітектурною пам’яткою національного значення. Належить до зодчества бойківської школи. Природний амфітеатр з розлогими схилами служить тлом для неї. Її зображення можна побачити в каплиці вчительської семінарії в Ужгороді, в чисельних книгах, буклетах та періодичних виданнях. Чимало художників Закарпаття присвятили їй свої роботи.

І це лише мала частка туристичних місць Закарпаття, де кожен знайде розваги на свій смак. Можна поєднати ековідпочинок з відвідуванням історичних пам’яток, термальних басейнів, сироварень та колиб — закладів, у яких можна спробувати банош, бограч, грибну юшку, деруни з лісовими грибами та інші традиційні страви.